Nefes terapisi, şifa yaklaşımında beden, zihin ve ruhun tüm yönleriyle ilgilenir. Bilinçli ve bilinçaltı zihin arasındaki uçurumu kapatmak için tasarlanan özel nefes teknikleri kullanan bir süreçtir. Nefes terapisi oldukça kişiseldir ve genellikle derinden manevi ve şifa verir. Birçok kişi daha derin bir rahatlama hissi, daha fazla spritüal farkındalığı ve daha iyi bir refah duygusu yaşamaktadır .

Kalp merkezli nefes terapisi, fiziksel, zihinsel ve duygusal sorunları ya da stresleri temizlemek için özel teknikler kullanan oldukça kişisel, deneyimsel bir süreçtir. Bu, hızlı ve kolay bir şekilde yararlı olan bir rahatlama ve iyileşme durumuna girebilmek için basit solunum uygulamalarından yararlanmada güvenli ve kanıtlanmış bir yöntemdir.

Odaklı ve uzmanlaşmış solunum teknikleri, bir gevşeme oluşturmak, negatif duygusal enerjiyi serbest bırakmak, sağlıksız davranış kalıplarını serbest bırakmak ve ruhsal doğayı uyandırmak için kullanılır.

Nefes terapisi, psikolojik, duygusal, ruhsal ve fiziksel sağlık ile nefes arasında doğrudan bir bağlantı olduğu prensibiyle çalışır. Solunum tekniklerinin kullanımı, kendiliğinden oluşan değişmiş bir bilinç durumu yaratır. Deneyimler, derin fiziksel rahatlama, duygusal serbestleşme, psikolojik anlayış ve genişletilmiş spiritüel deneyimlerden oluşur.

Odaklı ve uzmanlaşmış solunum teknikleri, bir gevşeme yanıtı oluşturmak, negatif duygusal enerjiyi serbest bırakmak, sağlıksız davranış kalıplarını serbest bırakmak ve ruhsal doğayı uyandırmak için kullanılır.

Basit bir günlük solunum eylemi, şifacıdır. Ama ihmal edilmekte, kabul edilmemekte ve engellenmektedir.

Open chat