İnsan vücudu gerçekten milyarlarca hücreden oluşan inanılmaz bir organizmadır. Kendi başlarına, her bir hücre mikroskobik bir santraldir ve birlikte inanılmaz derecede karmaşık bir şey yaratırlar. Hücreler dokular oluşturmak için birleşir, dokular organları birleştirmek için birleşir ve organlar organ sistemlerini birleştirir. Bu sürecin tamamının uygun beslenme kaynağıdır, bu yüzden sağlığın hücresel düzeyde başladığını söylemek güvenlidir.

Neden Beslenme Anahtardır?

Hücre ve dokuların yaratılmasını ve bakımını sağlayan kimyasal süreç olarak beslenmeyi düşünün. Beslenme, sağlığımız, görünümümüz, hormonlarımız, ruh hallerimiz ve enerji düzeylerimiz üzerinde derin ve doğrudan bir etkiye sahiptir. İnsan vücudunda en iyi proaktif bakım ve koruyucu bakım şekli olarak uygun beslenmeye çok önemlidir.

Güçlü, hayati organlar güçlü, hayati hücrelerden gelir ve bu hücreler, yediğiniz yiyecek tarafından oluşturulur. Egzersiz kilo kaybının ayrılmaz bir parçasıyken ve genel olarak sağlıklı bir yaşam sürdürebilirken, beslenme daha önemlidir ve kilo verme hedeflerinize ulaşıp ulaşmayacağınız konusunda daha büyük bir rol oynar. İşte kendi beslenme yolculuğunuzda bir başlangıç ​​yapmak için bazı basit, takip edilmesi kolay ipuçları.

Beslenme Kuralları

Yiyecek tüketimine bakarken, %80’in temiz, sağlıklı yiyecekler olmasını ve %20’sinin çok sağlıklı olmamasını sağlayın. Bu, size çaba göstermek için iyi bir denge sunacak ve kilo kontrolü sağlamanıza yardımcı olacak bazı zevklere izin verecektir.

Tabağınızın yarısının meyve ve sebzelerle, et veya proteinle, diğer çeyrekte ise tam tahıllar ile dolu olmasını sağlayın.

Rafine şeker, beyaz un ve alkolden uzak durun. Bu besinler, insülin seviyelerini arttırabilir ve yağ hücrelerinizde depolanacak trigliseritlere dönüşebilir. Bunun yerine tam tahıldan oluşan yemekler yiyin.

Doymuş  yağlar veya yüksek derecede işlenmiş et ve soğuk etlerde yüksek gıda alımını sınırlayın.

Doğal ve organik meyveler ve sebzelerin vücudunuzun kendini iyileştirmesi için ihtiyaç duyduğu inanılmaz enerji ve besinler var.

Çok su tüketin. Günlük her insanın alması gereken sıvı miktarı ortalama yaklaşık 3 litredir.

×
Open chat