Micro Plus, mikro ve galvanik akımları karıştırarak en üst seviyede özel olarak geliştirilmiş bir elektro terapi cihazıdır. Kilo problemleri olan bölgelerde etkilidir. Micro Plus, vücudun doğal şeklini geri kazanmasını sağlar. Selülitin azaltılması ve bağ dokularının yenilenmesi ve onarılması gibi yararları vardır. Bağ doku (ligament) aktivitesini artırarak kollajen ve elastin üretimini teşvik eden tedavi, kan dolaşımını ve protein sentezini artırır. Bu nedenle cilt yapısının hücre metabolizmasını artırır.

Bir Micro Plus uygulaması, çeşitli dalga boylarındaki kaslara elektrik akımları vererek kasların uyarılmasına dayanır ve kaslarda izometrik çelişkiler yaratır ve vücudun kendisini şekillendirmesine yardımcı olur. Kas yapısı, önce ATP kullanarak ihtiyaç duyduğu enerjiyi kazanmaya çalışır. Ancak, ATP kısa bir süre içinde tükendiği için, kaslar glikojeni ve yağı kendi dokularında kullanmaya ve enerjiyi toplamaya başlar. Bu nedenle, enerji kullanarak vücudun belirli kısımlarında lokalize olmuş yağ dokusunu enerji kullanarak azaltabilir.

Bölgesel selüliti sıkılaştırmayı sağlayan tedavi, söz konusu bölgelere verilen elektriksel uyarılarla, bağ dokusunun çekirdek hücresi, fibroblastın deriden kaslara aktarılmasıyla uyarılır. Bu işlem cildin yenilenmesini ve sıkılaşmasını sağlar. Bu cihaz özellikle kilo vermek ve vücut şekillendirmek için oluşturulmuştur ve aynı zamanda spor etkisi de sağlar. Spor yapmanın asıl amacı bu kasları kullanmak ve bu kasları hareket ettirmektir. Micro Plus bunu, herhangi bir fiziksel aktiviteyi yürütmeden, kasların hareket etmesini sağlayan izometrik kasılmalarla sağlar.

Micro Plus Uygulama Alanları

Bölgesel yağlanma

Karın şekillendirme

Bacaklar

Göğüs

Kol

Yüz germe

Bölgesel zayıflama

Selülit tedavisi

×
Open chat